ВЕСТИ ИЗ АРХИВЕ

РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ 2015. ГОДИНЕ

26.04.2015.

Данас је у школи Трећи крагујевачки батаљон одржано окружно такмичење из биологије за ученике основних школа шумадијског округа.

Коначану ранг листу ученика V разреда на Окружном такмичењу из биологије 2015. године можете погледати овде

Коначану ранг листу ученика VI разреда на Окружном такмичењу из биологије 2015. године можете погледати овде

Коначану ранг листу ученика VII разреда на Окружном такмичењу из биологије 2015. године можете погледати овде

Коначану ранг листу ученика VIII разреда на Окружном такмичењу из биологије 2015. године можете погледати овде

Како осећамо ваздух - Свет око нас

28.03.2015.

На часу под називом Како осећамо ваздух- из предемета Свет око нас учитељ Саша је користећи анемометар, компас и ветроказ практично показао правац кретања ветра  и измерио његову брзину.

Остале фотографије са часа погледајте у галерији слика овде

Продужен рок за пријављивање, за обезбеђивање бесплатних уџбеника

12.03.2015.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја  због великог интересовања родитеља/старатеља за пријављивање, за  обезбеђивање бесплатних уџбеника, у оквиру Пројекта „Бесплатни уџбеници за школску 2015/2016. годину“ продужава рок тако да:

Рок за пријављивање, за све ученике од другог до осмог разреда, на нивоу школе је до 24. 03 2015. године.

Напомињемо, да ће се пријављивање  будућих првака вршити приликом уписа ученика у школу.

Почиње пријављивање за бесплатне уџбенике

03.03.2015.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја обавестило је све основне школе у Србији да ће у оквиру Пројекта „Бесплатни уџбеници“ обезбедити бесплатне уџбенике за један део ученичке популације. За овај пројекат намењено је 600 милиона динара из Буџета Републике Србије.

Уџбенике ће добити ученици свих разреда основне школе, а прелиминарна расподела обавиће се у зависности од разреда и материјалног статуса ученика, по следећем плану:

Разред Прва група (око 15% учоника у PC)

Друга група (око 8% ученика у PC)

I -IV

4000 дин

2000 дин

V-VI

6000 дин

3000 дин

VII - VIII

8000 дин

4000 дин

У наредном периоду, учитељи и одељењске старешине дистрибуираће родитељима и старатељима обрасце које треба да попуне за потребу добијање бесплатних уџбеника. Учитељи и одељенске старешине обратиће пажњу да ли су се пријавили родитељи или старатељи из социјално угрожених породица.

У овом тренутку пријављују се ученици који ће у септембру 2015. године похађати наставу од другог до осмог разреда, док ће за будуће прваке пријављивање бити обављено током уписа.

Рок за пријаву  је 13. март 2015. године. Након тога, формиране листе школе ће достављати Министарству до 18. марта.

Формулар за пријаву можете преузети овде.

Министарство ће након тога на основу рангирања по вредности укупних еквивалентних примања по члану домаћинства (OECD модификована скала) обавестити школе који су ученици остварили право на бесплатне уџбенике, и до ког износа.

Након тога, родитељи ће уз стручну помоћ наставника бирати уџбенике у оквиру одобреног износа. Уџбеници ће кроз јавну набавку бити обезбеђени и дистрибуирани до школа.

Општинско такмичење из математике

28.02.2015.

У нашој школи данас је одржано Општинско такмичење из математике. Реч је о најмасовнијем такмичењу на нивоу Шумадије на коме је учествовало преко 550 ученика и преко 100 наставника математике и учитеља.

Резултате такмичења погледајте овде

„Отворена врата“

19.02.2015.

У четвртак 19. фебруара 2015. године од 17 до 20 часова школа „Трећи крагујевачки батаљон“ организовала је садржај посвећен будућим првацима – „Отворена врата“.

Наиме, предшколци, ученици нижих разреда, родитељи и учитељи имали су прилику да се упознају са предметима који се проучавају у вишим разредима.

У својим кабинетима предметни наставници су са ученицима виших разреда представили занимљиве садржаје везане за свој предмет.

Галерију слика погледајте овде

Свет око нас 2015.

12.02.2015.

Фотографије са часа Свет око нас где су  ученици II-3 на креативан начин учили о раскрсници можете погледати у галерији слика овде

Свет око нас 2015.

12.02.2015.

Фотографије са часа Свет око нас где су  уценици II-3 на креативан начин учили о раскрсници можете погледати у галерији слика овде

Слике са зимовања на Златибору 2015.

07.02.2015.

Слике ученика II-2 са зимовања на Златибору 2015. погледајте у галерији слика овде

Развионица (ученици склапају струјно коло)

05.02.2015.

Слике са развионице (ученици склапају струјно коло) можете погледати у галерији слика овде

„Ми тако учимо-кроз игру и дружење“

30.01.2015.

Ученици 3-1 су веома талентовани и креативни. Данас су на часу музичког васпитања иницирали музичко такмичење.

Два ученика су  представљала своја музичка умећа на хармоници, што су на крају чланови жирија и оценили.

Гласови „публике“ односно другова  из одељења и педагошког асистента  су пресудили.

Свакако атмосфера је била дивна. Деца нису могла да издрже а да на крају и не заиграју.

Слике са часа погледајте у галерији слика овде

Ученички парламент - предавање и анкетирање ученика на тему "Болести зависности"

19.01.2015.

Слике са ученичког парламента - предавања и анкетирања ученика на тему "Болести зависности" можете погледати овде