УПИС У ПРВИ РАЗРЕД 2019/2020. ГОДИНЕ

14.02.2019.

С обзиром да на предстојећи уписни период у први разред основне школе, обавештавамо вас о новини која треба да допринесе томе да се процедура уписа поједностави у административном смислу, што ће бити значајно како за школе, тако и за родитеље ученика.

Наиме, Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће обезбедити нови софтвер који ће се користити за упис у први разред свих основних школа у Републици Србији, почев од школске 2019/2020. године.

Министарство ће путем наведеног софтвера, у сарадњи са Министарством за државну управу и локалну самоуправу и Министарством унутрашњих послова, обезбедити да се документа попут Извода из матичне књиге рођених и доказа о пријави пребивалишта за ученике прибављају електронским путем, у складу са Законом о електронској управи („Службени гласник РС", број 27/18).

Сагласно наведеном, родитељи више неће бити у обавези да школи, приликом уписа ученика, достављају поменута документа у папирној форми, већ ће имати могућност да поднесу захтев да школа у њихово име наведена документа прибави електронским путем.

Опширније можете погледати овде

РЕАЛИЗАЦИЈА ПРОЈЕКТНЕ НАСТАВЕ

19.09.2018.

Наставници енглеског језика Наташа Биочанин и Катарина Стефановић, реализовале су, са ученицима другог разреда, тематску наставу-тема CHRISTMAS, у оквиру семинара – THEME-BASED INSTRUCTION IN TEACHING ENGLISH TO YOUNG LEARNERS.

Наставник енглеског језика Наташа Биочанин реализовала је пројектну наставу у оквиру темa:

• CLOTHES, FASHION SHOW
  • MY FAVOURITE FOOD
  • MY TOWN

ЕКСКУРЗИЈЕ И НАСТАВА У ПРИРОДИ У ШКОЛСКОЈ 2018/2019. ГОДИНИ

04.09.2018.

Списак екскурзија и наставе у природи у школској 2018/2019. години можете погледати овде

КЛАСИФИКАЦИОНИ ПЕРИОДИ У ШКОЛСКОЈ 2018/2019. ГОДИНИ

03.09.2018.

• Први класификациони период: трећа недеља новембра 2018. годинe
  • Прво полугодиште: последња недеља јануара 2019. године
  • Трећи класификациони период: прва недеља априла 2019. године