Дан отворених врата

25.03.2018.

У нашој школи често се организују дани када  родитељи имају прилику да се нађу у ђачким клупама њихове деце. Тада ученици заједно се родитељима учествују у креативнм радионицама, праве и стварају, са њима уче, такмиче се у разним квизовима, играју игре, цртају и боје.

Циљ наших отворених врата је да приближимо школу породици и да уживамо у заједничим умотворинама који сами стварамо из ђачких клупа наше учионице.

Посета „Библиотеци играчака“

24.03.2018.

У близини наше школе налази се „Библиотека играчака“, па тако често искористимо прилику да изађемо из учонице и одемо у госте.

Домаћини библиотеке нас увек срдачно дочекају и топло поздраве. Богата је најразличитијим играма, дидактичким материјалима, ризницама и многим другим едукативним и друштвеним садржајима са којима се ученици најрадије играју. Кроз овакав интерактиван рад деца најбоље уче и памте.

Циљ наше посете је да ученике мотивишемо кроз различите групне и индивидуалне активности и подстичемо њихов интелектуални, морални и социјали развој. Играчке су прилагођене њиховом узрасту и интересовањима. Путем едукативно-креативних радионица ученици стичу нова сазнања, побољшавају своју моторику, уче да стварају и вреднују.

„Библиотека играчака“ је једно од наших омиљених места ван учионице, ту смо увек добродошли и зато јој се радо враћамо.

ВАШАР РЕЦИКЛАЖЕ

23.03.2018.

Први вашар рециклаже је школска манифестација одржана 23.03.2018. године у школи „Трећи крагујевачки батаљон“. Покровитељ и организатор вашара је школа и наставни предмет „Техника технологија“. Учешће на вашару узели су ученици нижих и и одељења петог разреда школе. Идеја о вашару је код ученика прихваћена са одушевљењем. Готово сви ученици петих разреда су били заступљени својим радовима.

Тема вашара била је „Рециклажа“, односно поновна употреба старих и одбачених матаеријала – секундарних сировина: лименки, пластичних боца, картона и сл. Акценат је стављен и на занате, ручни рад и предузетништво. Управо онако, како је замишљено новим наставним плановима и програмима. Ученици су потпуно самостално осмислили и направили своје радове на часовима „Технике и технологије“ и „Ликовне културе“. Вашар је имао и симболичан продајни карактер, јер су ученици сами одређивали цене и продавали своје умотворине. Било је разних украсних предмета, перница, модела авиона, чамаца, табуреа, саксија итд. Вашар је имао и такмичарски карактер па су најуспешнији учесници од стране школе награђени пригодним наградама и захвалницама.

РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ 2018.

24.02.2018.

Коначне резултате Општинског такмичења из математике за ученике петог, шестог, седмог и осмог разреда можете погледати (после 18 часова)  овде

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

22.02.2018.

Општинско такмичење из математике за ученике основних школа одржава се у суботу 24.02.2018. године са почетком у 10 часова. Због великог броја учесника, такмичење се организује у две школе.

Ученици III и IV разреда се такмиче у ОШ „21. октобар“.

Ученици V, VI, VII и VIII разреда се такмиче у ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“.

Напомена: Ученици треба да понесу папир на коме ће радити, као и школски прибор, и да у одговарајућој школи буду у 9:30 часова, како би благовремено били распоређени по учионицама. Такође, неопходно је да ученици понесу са собом потписане изјаве родитеља којима се организаторима дају овлашћења да могу обрађивати и објављивати резултате такмичења.

Сатницу такмичења можете погледати овде

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22    напред >>