Хуманитарна одбојкашка утакмица између ученика и наставника школе

23.11.2017.

У четвртак 23.11.2017 године у 18 часова у фискултурној сали школе одржана је хуманитарна одбојкашка утакмица између ученика и наставника школе.

Екипа ученика је била састављена од ученика и ученица који су школу представљали на Општинском такмичењу у одбојци.

Судије су биле наставници физичког васпитања Зорица Антанасовић и Слободан Дробњак.

Резултат утакмице био je 3 : 1 за екипу ученика школе.

Сакупљено је 28.450,00 динара и представници Ученичког парламента су новац искористили за намену коју су и планирали.

Међународни дан толеранције

16.11.2017.

Међународни дан толеранције обележен је у Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“.

На „Јавном часу“, који је организован у школској фискултурној сали ученицима су о толеранцији говорили члан Градског већа за образовање професор др Недељко Манојловић са сарадницима, директор Образовно, културне заједнице Рома „Романипен“ као и ученици и наставници школе.

Толеранција је тема о којој се свакодневно говори, а ученици кроз бројне програме током наставе разговарају о поштовању различитости.

Уважавање супротности у различитим облицима свакодневице, када је реч о вери, нацији, образовању и сваком виду социјалног понашања представља прави начин успешног заједничког живота људи који се у много чему разликују, а живе у истој средини.

Ученицима школе „Трећи крагујевачки батаљон“ обратио се проф. др Недељко Манојловић који је на сликовит начин читајући афиоризме деци приближио причу о толеранцији.

Образовно културна заједница Рома „Романипен“ указала је на значај толеранције у нашем граду, наводећи недавно узнемирење јавности поводом писања графита претеће садржине.

Иако се ради о навијачким групама, погрдан израз за представнике ромске мањине, представља хулигански чин који би требало сузбијати акцијама и причама о појму толеранције.

У Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“ наставу похађа више од седамстотинаседамдесет ученика, од којих је око седамдесет Ромске мањине.

Ипак, у школи је развијен дух толерације а ромска деца потпуно су интегрисана у школску средину.

Јавни час толеранције указао је на скретање пажње јавности о друштвено одговорном понашању.

Осим тога овакви разговори имају велики значај када је реч о поштовању људских и мањинских права јер указује на неговање позитивних вредности у нашем граду.

Јавни час толеранције у крагујевачкој основној школи

16.11.2017.

Поводом обележавања Међународног дана толеранције у организацији Културно образовне организације Романипен и подршку града Крагујевца у Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“ одржан је Јавни час толеранције. Овом приликом школу је са својим сарадницима посетио члан Градског већа за образовање проф. др Недељко Манојловић.

28.10.2017.

Извештај о реализованом семинару

У суботу 28. октобра 2017. године у ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“, у Крагујевцу, одржан је семинар под називом: „Стандарди постигнућа и наставни програми као главне смернице за обликовање наставе страних језика“ у организацији Друштва за стране језике и књижевности Србије.

Семинар се налази у Каталогу програма стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2016/17. и 2017/18. годину под каталошким бројем 742. Реализатор семинара је др ЉиљанаЂурић, професор на Филолошком факултету у Београду.

Семинар се претежно бави темом стандарда постигнућа за крај основног образовања за страни језик. С обзиром на то да је Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије августа ове године објавило Правилник о општим стандардима постигнућа за крај основног образовања за страни језик, семинар је упућен првенствено наставницима страних језика у основним школама.

Стандарди постигнућа се директно рефлектују на програме, а ови својим исходовним карактером упућују на вештине, знања и способности ученика. Семинар треба да олакша наставницима да увиде корелацију између стандарда, структуре наставних програма и исхода као резултата наставе – тј. онога што ученик треба да је у стању да разуме или изрази – што је неопходна основа за добро планирање, припремање и реализацију наставе.

Семинару су, као представници наше школе, присуствовали:

1. Јелена Јанковић, професор шпанског језика, и
  2. Др Ненад Миладиновић, професор енглеског језика

и добили сертификате остваривши 8 бодова стручног усавршавања.

Извештај поднео:

Др Ненад Миладиновић

професор енглеског језика

Извештај о учешћу ученика Школе на турниру поводом Дана ослобођења Крагујевца у Првом светском рату

27.10.2017.

„Да рат заувек остане само игра – пробој Солунског фронта“.

Поводом дана ослобођења Крагујевца у Првом светском рату, 26. октобра, Савез борачких организација Републике Србије у сарадњи са Удружењем ратних војних инвалида и породица погинулих бораца а под покровитељством Министарства за рад, запошљавање и социјална питања, организовали су турнир у друштвеној игри „Пробој солунског фронта“ у коме су учествовали ученици крагујевачких основних и средњих школа. Турнир је организован у ресторану „Језеро“, 26. октобра 2017. године. Нашу школу представљала су два ученика осмог разреда Страхиња Ђорђевић VIII/1 и Борис Ђорђевић VIII/1.

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19    напред >>