МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ (16. новембар)

16.12.2017.

Повежи бројеве и слова и добићеш одговор „Шта је толеранција?“

Погледај овде

Тематски састанак на тему „Превенција насиља, посебни ризици и мере заштите као и реаговања у случају када се насиље деси“

16.12.2017.

У циљу спречавања насиља, злостављања и занемаривања предузете су активноси које имају за циљ стварање сигурног и подстицајног окружења, неговање атмосфере сарадње, уважавања и конструктивне комуникације, у коме неће бити насиља, или ће га бити што мање. У том смислу је одржан је тематски састанак и час одељењског старешине у одељењу 63 у присуству родитеља, ученика и наставника. Учесници састанка упознати су са врстама и нивоима насиља, као и процедурама и поступцима за заштиту од насиља и начинима реаговања у случајевима када се насиље догоди.

Циљ тематског састанка на тему „Превенција насиља, посебни ризици и мере заштите као и реаговања у случају када се насиље деси“ је превенција насиља, уз активно учешће и сарадњу између три најважнија актера у школској средини: ученика, наставника и родитеља и подизање нивоа свести свих укључених у живот и рад школе за препознавање насиља, злостављања и занемаривања. Циљ часа одељењског старешине на тему „Сви смо ми различити а ипак исти“ је развијање способности разумевања разлика међу људима и спремност да се разлике поштују - уочавање природе и узрока сукоба и проналажење мирољубивих начина решавања сукоба - спремност на сарадњу, толеранцију и уважавање разлика .

VII ТУРНИР 3 НА 3 У МИНИ БАСКЕТУ (КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ)

13.12.2017.

Коначне резултате VII Турнира 3 на 3 у мини баскету можете погледати овде

VII Турнир 3 на 3 у мини баскету (утакмице за треће место)

13.12.2017.

Резултате утакмица за треће мести VII Турнира 3 на 3 у мини баскету погледајте овде

Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије

05.12.2017.

Извештај о реализацији радионице „Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије

У ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“ дана 05. и 06. децембра 2017. године реализоване су радионице на тему „Праћење ученичких постигнућа и оцењивање у настави биологије“ за наставнике биологије основних (05.12.) и средњих школа (06.12.) са територије општине Крагујевац.

Радионици за наставнике основних школа присуствовало је 20 наставника из 15 основних школа (фотокопију евиденције присусутних наставника достављам у прилогу), а радионици за наставнике биологије средњих школа – 4 наставника из 4 средњe школe (фотокопију евиденције присусутних наставника достављам у прилогу).

Реализатор радионице је била др Биљана Бојовић, доцент Природно-математичког факултета у Крагујвцу, саветник-спољни сарадник. У раду и реализацији обе радионице учествовао је и др Радојко Дамјановић, просветни саветник Школске управе Крагујевaц.

Школа је за реализацију радионица обезбедила сву потребну логистику.

Сви учесници радионице добили су потврду као доказ о хоризонталном стручном усавршавању наставника.

Реализација радионица је протекла у најбољем реду и без икаквих проблема.

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28    напред >>