Извештај о реализацији активности поводом Европског дана језика 2017.
26.09.2017.

,,Европски дан језика'' обележен је низом активности 26. септембра 2017. године у ОШ ,,Трећи крагујевачки батаљон'' у Крагујевцу.

Ученици четвртог разреда учествовали су у радионици ,,Волим те – на 25 светских језика''. Након краћег пленарног предавања о Језику и значају обележавања Европског дана језика, наши четвртаци имали су задатак да креирају постере користећи реченицу ,,Волим те'' на 25 светских језика. Та реченица изабрана је због своје симболике и због полисемичности. ,,Ширењем'' љубави боримо се против било ког облика насиља. Радионица је трајала од 8:00 до 10:00, а обухватила је преко 80 ученика четвртог разреда. Креирани постери изложени су у холу школе.

Опширније можете погледати овде