28.10.2017.

Извештај о реализованом семинару

У суботу 28. октобра 2017. године у ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“, у Крагујевцу, одржан је семинар под називом: „Стандарди постигнућа и наставни програми као главне смернице за обликовање наставе страних језика“ у организацији Друштва за стране језике и књижевности Србије.

Семинар се налази у Каталогу програма стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2016/17. и 2017/18. годину под каталошким бројем 742. Реализатор семинара је др ЉиљанаЂурић, професор на Филолошком факултету у Београду.

Семинар се претежно бави темом стандарда постигнућа за крај основног образовања за страни језик. С обзиром на то да је Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије августа ове године објавило Правилник о општим стандардима постигнућа за крај основног образовања за страни језик, семинар је упућен првенствено наставницима страних језика у основним школама.

Стандарди постигнућа се директно рефлектују на програме, а ови својим исходовним карактером упућују на вештине, знања и способности ученика. Семинар треба да олакша наставницима да увиде корелацију између стандарда, структуре наставних програма и исхода као резултата наставе – тј. онога што ученик треба да је у стању да разуме или изрази – што је неопходна основа за добро планирање, припремање и реализацију наставе.

Семинару су, као представници наше школе, присуствовали:

1. Јелена Јанковић, професор шпанског језика, и
  2. Др Ненад Миладиновић, професор енглеског језика

и добили сертификате остваривши 8 бодова стручног усавршавања.

Извештај поднео:

Др Ненад Миладиновић