Извештај са трибине„Шеснаест дана борбе против насиља у породици“
01.12.2017.

Дана 1. децембра 2017. године одржана је трибина под називом „Шеснаест дана борбе против насиља у породици“ у оквиру кампање „Стоп насиљу у породици“. Трибина је одржана у Политехничкој школи у организацији  Полицијске управе Крагујевац. Трибини су присуствовали представници основних и средњих школа, представници Савета родитеља и Ученичких парламената. Као представници наше школе састанку су присуствовали:

• Светлана Вуловић Јовановић, наставник математике и координатор Тима за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања
  •  Бобан Бошковић - представник Савета родитеља
  • Драгана Јаковљевић - председник Ученичког парламента
  • Стефан Марковић - представник Ученичког парламента у Тиму за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања

На одржаној трибини службеници Полицијске управе у Крагујевцу предочили су шта све представља насиље у породици, којим се законима Републике Србије регулишу проблеми у породици, казнене одредбе и мере које држава предузима према починиоцима насиља; затим коме и како пријавити насиље, начин поступања по пријави. У оквиру дебате и дискусије на трибини службеници Полицијске управе су наводили примере из праксе.

Иначе, трибином у оквиру кампање „Стоп насиљу у породици“, а у циљу превенције и спречавању насиља и што бољем информисању грађана у овој области, Полицијска управа у Крагујевцу се укључила у међународну кампању „16 дана активизма против насиља над женама“.

Подносилац извештаја

Светлана Вуловић Јовановић,

координатор Тима  за заштиту од насиља