Тематски састанак на тему „Превенција насиља, посебни ризици и мере заштите као и реаговања у случају када се насиље деси“
16.12.2017.

У циљу спречавања насиља, злостављања и занемаривања предузете су активноси које имају за циљ стварање сигурног и подстицајног окружења, неговање атмосфере сарадње, уважавања и конструктивне комуникације, у коме неће бити насиља, или ће га бити што мање. У том смислу је одржан је тематски састанак и час одељењског старешине у одељењу 63 у присуству родитеља, ученика и наставника. Учесници састанка упознати су са врстама и нивоима насиља, као и процедурама и поступцима за заштиту од насиља и начинима реаговања у случајевима када се насиље догоди.

Циљ тематског састанка на тему „Превенција насиља, посебни ризици и мере заштите као и реаговања у случају када се насиље деси“ је превенција насиља, уз активно учешће и сарадњу између три најважнија актера у школској средини: ученика, наставника и родитеља и подизање нивоа свести свих укључених у живот и рад школе за препознавање насиља, злостављања и занемаривања. Циљ часа одељењског старешине на тему „Сви смо ми различити а ипак исти“ је развијање способности разумевања разлика међу људима и спремност да се разлике поштују - уочавање природе и узрока сукоба и проналажење мирољубивих начина решавања сукоба - спремност на сарадњу, толеранцију и уважавање разлика .