Продужени боравак ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“
27.03.2018.

Већ годинама уназад ученици наше школе имају могућност коришћења продуженог боравка. За то време ученици имају три разноврсна оброка, доручак, ужину и ручак. Након завршетка наставе, ученици остају у боравку, где уживају у разноврсним активностима.

Учитељ који ради са децом у продуженом боравку има обавезу да са ученицима уради домаће задатке. Преостало време он користи за едукативне и друштвене игре које су деци забавне, које их опуштају, у којима уживају. За то је посебно адаптирана наша играоница. Зидови су осликани њиховим омиљеним цртаним јунацима, а намештај је прилагођен узрасту, простору и активностима. Окружују их веселе боје као и играчке које свакодневно користе. У њој ученици имају прилику да учествују у различитим активностима. Уживају у играма такмичарског духа, а посебно их радује припремање представа, плес уз музику, гледање дугометражних цртаних филмова и других едукативних емисија.Своју креативност испољавају кроз разне радионице од којих су им омиљене: прављење маски за предстојећи маскенбал, наша рециклажа, радионица за 8. март, украшавање наше учионице, прављење  украса за новогодишњи вашар, новогодишња журка и многе друге. Остатак нашег слободног времена деца проводе у школском дворишту играјући се разних спортских игара.

На овај начин ми се дружимо, учимо, играмо се и стварамо.