Обавештење у вези са процедуром закључивањем оцена ученика
18.05.2020.

Поштовани родитељи,

С обзиром да се приближава крај наставе на даљину, а самим тим и крај школске године, у наредних неколико дана наставници ће приступити процесу закључивања оцена. С обзиром на ванредне околности у којима се одвијао део наставе, користимо прилику да Вас упознамо са процедуром која ће се приликом давања закључне оцене поштовати. Наиме, сходно важећем Правилнику о оцењивању, наставници ће узети у обзир све бројчане оцене које је ученик добио, како у првом, тако и у другом полугодишту. Такође, у обзир ће се узимати све активности које је ученик остваривао током извођења наставе на даљину, степен ангажовања, креативност и интересовање ученика, као и квалитет остварености задатих циљева. О свему томе наставници су водили прецизну евиденцију, а ученици су благовременио добијали повратне информације. Када све то узме у обзир, наставник ће у комуникацији са учеником, предложити и образложити оцену за крај школске године. Уколико се ученик не сложи са предложеном оценом има могућност да, у предвиђеном термину, дође у просторије школе и у директној комуникацији са наставником добије прилику да предложену оцену поправи. Да би ученик добио термин у коме може да дође у школу, неопходно је да контактира одељењског старешину.

У договору са директором школе и предметним наставником, одељењски старешина ће обавеститу ученика о термину који ће бити одређен, а у складу са свим мерама везаним за поштовање здравствене безбедности.

С поштовањем,

Мр Слободан Б. Живановић, директор школе