ОБАВЕШТЕЊЕ У ВЕЗИ СА РЕАЛИЗАЦИЈОМ НАСТАВЕ ОД 19.4.2021. године
16.04.2021.

На основу процене Кризног штаба и обавештења Министарства просвете, науке и технолошког развоја, почевши од понедељка, 19. априла 2021. године настава за ученике основних и средњих школа, одвијаће се по моделу који је примењиван од 1. септембра 2020. године, а на основу Стручних упутстава за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у основним и средњим школама, која је Кризни штаб усвојио 11. августа 2020. године и Правилника о посебном програму образовања и васпитања од 19.8.2020. године.

Према овим упутствима, ученици од првог до четвртог разреда имаће свакодневну наставу у школи, као и до сада, у мањим групама, док ће старији основци наставу похађати наизменично, непосредно и на даљину, такође у мањим групама.

Часови за ученике од петог до осмог разреда почињу у 14 часова (у понедељак, среду и петак наставу похађају ученици А групе; а у уторак и четвратак ученици Б групе).