„ОБРАЗОВАЊЕ ЗА ДРУШТВЕНЕ ИНОВАЦИЈЕ“ (ОДИ) - ЕРАСМУС + ПРОГРАМА „CHANGESHAPINGSCHOOLS“ (CSS-EU)
02.05.2022.

Позивамо заинтересоване наставнике да присуствују онлајн догађајима „Education For Social Innovation - Masterclass 2 and 3“ који ће се одржати 4. маја и 17. маја од 14 до 15.00 преко Зоом платформе. Учешће је бесплатно.

На овом линку се можете пријавити за учешће https://forms.gle/FKQhVxFDX5znTPHt6

Циљ ових догађаја је да приближе методе и технике програма „Education For Social Innovation“ кроз дељење добрих пракси и разговор. Учесници су наставници из основних и средњих школа из Шпаније, Румуније и Србије.

Пројекат „ChangeShapingSchools“ у Србији реализује удружење KidHub из Београда у партнерству са организацијама и институцијама из Србије, Грчке, Велике Британије и Ирске, Кипра, Хрватске и Румуније.

Наша школа, ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“, Крагујевац, је једна од пет одабраних партнерских школа у Србији која се укључила у пилотирање образовног програма „Образовање за друштвене иновације“ (ОДИ) у склопу Ерасмус + програма „ChangeShapingSchools“ (CSS-EU) @euchangeshaping који у Србији реализује удружење @KIDHUB.Serbia из Београда у партнерству са организацијама и институцијама из Грчке, Велике Британије и Ирске, Румуније, Хрватске и Кипра.У овом пројекту ће током 2022. године учествовати пет наставника из наше школе и 20 ученика.

Након успешно реализоване обуке за наставнике „Покрени твоју школу! – Образовање за друштвене иновације“ у организацији KidHub-а из Београда, коју су наставници похађали током марта 2022. године, наша школа покреће пројекат који за циљ има решавање локалног еколошког и-или друштвеног проблема у локалној заједници. Кроз овај процес ученици развијају скуп друштвених и грађанских компетенција које им омогућују да: идентификују могућности за стварање друштвене вредности, формирају сарадње и изградњу друштвених односа, као и да предузиму иновативне акције у циљу стварање демократских и одрживог друштва.

Наставнички тим чине мр Сузана Милошевић Добричић, др Ненад Миладиновић, Снежана Божић, Јелена Вељовић Мијаиловић и мр Слободан Б. Живановић.