АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА И УРЕЂЕЊА СПОМЕН ПАРКА У ШУМАРИЦАМA
16.10.2022.

Ученици наше школе седмог и осмог разреда су у суботу 15.10. традиционално учествовали у добровољној  акцији чишћења и уређења спомен парка у Шумарицамa у организацији  Клуба акцијаша и волонтера Крагујевац, уз подршку града Крагујевца и сарадњу са партнерским удружењима, ученицима Прве крагујевачке гимназије, Средње стручне школе,  и заинтересованим грађанима, викенд уочи анти- ратне манифестација „Велики школски час“.

Овом акцијом настојали смо   да код младих усађујемо свест о екологији и о томе колико је важно чувати животну средину. Ово је наш град и у њему сви живимо, због чега треба да се према њему односимо одговорно и да га не загађујемо.

Данашњом акцијом придружили смо  се и обележавању Европске недеље локалне демократије коју организује Савет Европе у 47 земаља, са темом подизања свести младих о очувању животне средине и како локалне заједнице могу помоћи.