СВЕТСКИ ДАН ХРАНЕ И МЕСЕЦ ОКТОБАР - МЕСЕЦ ПРАВИЛНЕ ИСХРАНЕ

16.10.2023.

У нашој школи је данас,  16. Октобра, обележен  Светски дан хране и месец октобар - месец правилне исхране. Светски дан хране један је од најважнијих датума у Календару јавног здравља. Обележава се од 1981. године, у преко 150 земаља света. За датум његовог обележавања, 16. октобар, симболично је узет дан када је давне 1945. године основана Светска организација за храну и пољопривреду (Food and Agriculture Organisation – FAO).

Слоган који прати овогодишњу глобалну кампању гласи „Вода је живот, вода је храна – сачувајмо сваку кап!“, a за циљ има да подстакне осећај личне и колективне одговорности за опстанак воде на нашој планети, па самим тим и за опстанак свих нас.

ДОПИС МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ У ВЕЗИ ЗАВРШЕТКА ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

02.06.2023.

Министарство просвете упутило је данас допис школама у вези са закључком Владе Србије којим се друго полугодиште школске 2022/23. године за све ученике основних и средњих школа у Србији завршава 6. јуна.

У складу са календарима образовно-васпитног рада за основне и средње школе, којима је дата могућност одступања од утврђеног броја наставних дана до пет одсто, друго полугодиште школске 2022/2023. године за ученике основне и средње школе, у делу који се односи на редовну наставу, завршава се у уторак, 6. јуна 2023. године, наводи се у допису Министарства.

Како се додаје, све остале активности предвиђене календарима образовно-васпитног рада за основне и средње школе остварују се и даље како је утврђено.

Имајући у виду подзаконска акта којима је уређено оцењивање ученика у основном и средњем образовању и васпитању, потребно је да школа утврди предлог закључних оцена на крају школске године најкасније до 6. јуна 2023. године, о чему благовремено обавештава ученике и њихове родитеље, односно друге законске заступнике.

Опширније погледајте овде

ШКОЛСКА ГОДИНА СЕ ЗАВРШАВА 6. ЈУНА У СВИМ ШКОЛАМА У СРБИЈИ

02.06.2023.

Влада Републике Србије саопштила је данас да је због трагедија које су дубоко погодиле читаво друштво донела одлуку да се школска година заврши 6. јуна у свим основним и средњим школама у Србији.

У саопштењу се наводи да је наш образовни систем створен са циљем да свим ученицима пружи адекватну подршку, охрабрује их на путу учења и омогући им да расту у здраве, свесне и одговорне појединце.

У овом тренутку, важније је него икада, да се усредсредимо на оно што је најбоље за нашу децу, јер она заслужују нашу потпуну подршку, љубав и бригу.

Школе могу да наставе да раде до 20. јуна, за ученике који то желе. У том периоду могу се реализовати допунска, додатна и припремна настава, настава у природи, као и други облици образовно-васпитног рада, са циљем подстицања социјалних и емоционалних вештина ученика и активности на теме толеранције, емпатије, заједништва, подршке и захвалности.

Битно је напоменути да ће сви ученици који не буду задовољни својим успехом, добити прилику да до 20. јуна поправе оцене на лични захтев.

Опширније погледајте овде

РЕЗУЛТАТИ СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ 2023.

23.04.2023.

Резултате са окружног такмичења из биологије за основне школе 2023. године:
- за ученике V разреда погледајте овде
- за ученике VI разреда погледајте овде
- за ученике VII разреда погледајте овде
- за ученике VIII разреда погледајте овде

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ШУМА

04.04.2023.

Здраве шуме су од виталног значаја за све аспекте здраве планете, од средстава за живот и исхрану до биодиверзитета и заштите животне средине.

Очување и одрживо коришћење шума један је од најбољих начина да се очува природа на планети, као и здравље људи.

Ипак, овај драгоцени природни ресурс је критично је угрожен. Зато су ученици наше школе у  оквиру акције „Да шуме буде више. Да се лепше дише“ и поклоњених садница од стране СББ фондације, а поводом Светског дана шума 21. марта, уз помоћ Планинарско еколошког клуба „Гора“ и Друштва за проучавање птица засадили у школском дворишту 20 садница јавора и храста.

У акцији су учествовали ученици од првог до осмог разреда.

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16    напред >>