ОДРЖАНО ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ ОСНОВНИХ ШКОЛА

07.05.2022.

Данас је у Школи одржано Окружно такмичење из биологије за ученике основних школа. На такмичењу је учествовао 171 ученик и 30 наставника из школа из општина Шумадијског округа.

Ранг ученика је одређен на основу Правилника и њиме прецизираног начина рангирања:

V разред VI разред VII разред VIII разред
I место 94 – 98 бодова 88 – 92 бода 92 – 96 бодова 88 – 92 бода
II место 89 – 93 бода 83 – 87 бодова 87 – 91 бод 83 – 87 бодова
III место 79 – 88 бодова 74 – 82 бода 77 – 86 бодова 74 – 82 бода

Резултате окружног такмичења из биологије за основне школе 2022. за VIII разред

Резултате окружног такмичења из биологије за основне школе 2022. за VII разред

Резултате окружног такмичења из биологије за основне школе 2022. за VI разред

Резултате окружног такмичења из биологије за основне школе 2022. за V разред

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ - ДАЈ(Т)Е СЕ НА ЗНАЊЕ

05.05.2022.

На десетом Фестивалу науке у Првој крагујевачкој гимназији ученици наше школе су учествовали у популаризацији и промоцији научне културе и комуникације. Сходно теми овогодишњег Фестивала, ,,ОНИ СУ ПОМЕРАЛИ ГРАНИЦЕ“, наши седмаци су представили научнике Вотсона и Крика кроз низ активности и експеримент:

- издвајање ДНК из воћа, јагоде и кивија, директним експериментом на самом фестивалу

- посматрање отисака прстију под бинокуларом

- израда модела ДНК од цевчица за сок

- генетички квиз у Скречу

- 3Д приказивање и сенчење хромозома и ДНК

Екипа наших ученика је награђена као најбољи, најмлађи промотери науке на овогодишњем Фестивалу.

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ - ДАЈ(Т)Е СЕ НА ЗНАЊЕ

05.05.2022.

- посматрање отисака прстију под бинокуларом

- израда модела ДНК од цевчица за сок

- генетички квиз у Скречу

- 3Д приказивање и сенчење хромозома и ДНК

„ОБРАЗОВАЊЕ ЗА ДРУШТВЕНЕ ИНОВАЦИЈЕ“ (ОДИ) - ЕРАСМУС + ПРОГРАМА „CHANGESHAPINGSCHOOLS“ (CSS-EU)

02.05.2022.

Позивамо заинтересоване наставнике да присуствују онлајн догађајима „Education For Social Innovation - Masterclass 2 and 3“ који ће се одржати 4. маја и 17. маја од 14 до 15.00 преко Зоом платформе. Учешће је бесплатно.

На овом линку се можете пријавити за учешће https://forms.gle/FKQhVxFDX5znTPHt6

Циљ ових догађаја је да приближе методе и технике програма „Education For Social Innovation“ кроз дељење добрих пракси и разговор. Учесници су наставници из основних и средњих школа из Шпаније, Румуније и Србије.

Пројекат „ChangeShapingSchools“ у Србији реализује удружење KidHub из Београда у партнерству са организацијама и институцијама из Србије, Грчке, Велике Британије и Ирске, Кипра, Хрватске и Румуније.

Наша школа, ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“, Крагујевац, је једна од пет одабраних партнерских школа у Србији која се укључила у пилотирање образовног програма „Образовање за друштвене иновације“ (ОДИ) у склопу Ерасмус + програма „ChangeShapingSchools“ (CSS-EU) @euchangeshaping који у Србији реализује удружење @KIDHUB.Serbia из Београда у партнерству са организацијама и институцијама из Грчке, Велике Британије и Ирске, Румуније, Хрватске и Кипра.У овом пројекту ће током 2022. године учествовати пет наставника из наше школе и 20 ученика.

Након успешно реализоване обуке за наставнике „Покрени твоју школу! – Образовање за друштвене иновације“ у организацији KidHub-а из Београда, коју су наставници похађали током марта 2022. године, наша школа покреће пројекат који за циљ има решавање локалног еколошког и-или друштвеног проблема у локалној заједници. Кроз овај процес ученици развијају скуп друштвених и грађанских компетенција које им омогућују да: идентификују могућности за стварање друштвене вредности, формирају сарадње и изградњу друштвених односа, као и да предузиму иновативне акције у циљу стварање демократских и одрживог друштва.

Наставнички тим чине мр Сузана Милошевић Добричић, др Ненад Миладиновић, Снежана Божић, Јелена Вељовић Мијаиловић и мр Слободан Б. Живановић.

ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА РОДИТЕЉА ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ПРВОГ РАЗРЕДА ШКОЛСКЕ 2022/23. ГОДИНЕ

31.01.2022.

Заинтересовани родитељи треба Школу да обавесте писаним путем достављајући следеће податке:

• Име, презиме, ЈМБГ и адреса пребивалишта детета

• Име, презиме, ЈМБГ, телефон, мејл адреса и адреса једног од родитеља

Заинтересовани родитељи потребне податке могу доставити школи лично или послати на мејл адресу: os.trecikb@mts.rs

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16    напред >>