УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, ЗА ШКОЛСКУ 2024/2025. ГОДИНУ
14.03.2024.

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2024/2025. годину обавити у времену од 1. априла 2024. до 31. маја 2024. године.
Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и другом разреду, до попуне два одељења.

Према чл. 18. Закона о основама система образовања и васпитања („Сл. гл. РС“ бр. 72/09; 52/11; 55/13; 35/13 - аутентично тумачење; 68/15; 62/16 - одлуке УС и 88/2017) у први разред се уписују деца рођена од 1.3.2017. године до 28.2.2018. године.

Упис у први разред школске 2024/25. године обављаће се електронским путем.

Родитељ или други законски заступник детета које се уписује у први разред основне школе за школску 2024/25. годину упис врши преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs).

Родитељима ће за електронско заказивање термина апликација бити доступна од 20. марта до 31. маја.

Упис ученика у први разред, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2024. године. Истог дана који одаберете ће педагог-психолог извршити тестирање ученика.

Родитељи приликом уписа не подносе ниједан документ у папирном облику. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код лекара из приватне праксе или у војној болници, биће потребно да га родитељ или други законски заступник донесе у школу. Молимо вас да у складу са тим приликом Електронског уписа заказујете термине за тестирање деце у понуђеним датумима по обављеним здравственим прегледима.

Уколико родитељ нема могућности да искаже заинтересованост за упис детета на овај начин, не доводи се у питање упис детета у први разред и упис се може обавити у школи. У том случају, ради електронског уписа ученика, потребно је да родитељ има код себе личну карту, као и матични број детета.

Све додатне информације везане за упис ученика у први разред можете добити на телефон 034323399 сваким радним даном од 10 до 12 часова.
Све неопходне информације налазиће се на насловној страни сајта школе.