ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА!
19.03.2020.

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2020/2021. годину обавити од  1. априла до 31. маја 2020. године.
Ученици имају могућност коришћења продуженог боравка у првом и разреду, до попуне једног одељења са највише 30 ученика. Још једном напомињемо да је број места у продуженом боравку ограничен на једно одељење са максимално 30 ученика.
Према одредбама Закона о основама система образовања и васпитања у први разред се уписују деца рођена од 1.3. 2013. до 28.2.2014. године.
Провера спремности деце за полазак у  школу вршиће се када се за то стекну услови.
Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.
Школа може да упише и дете са подручја друге школе, на захтев родитеља, а у складу са просторним могућностима школе. Родитељ може да изабере основну школу у коју ће да упише дете, о чему подноси захтев изабраној школи.

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА коју ће родитељи доставити када се стекну услови:

Извод из матичне књиге рођених (оверен препис или фотокопија) која може бити старија од 6 месеци;

Потврда о здравственом стању детета;

Доказ о територијалној припадности школи (фотокопија пријаве стана или фотокопија личне карте);

Уверење Предшколске установе о похађању предшколског програма.

Основна школа „Трећи крагујевачки батаљон“ омогућава Вам због ванредног стања да пријаву за упис Вашег детета у први разред обавите без доласка у школу, путем достављања Захтева за упис у први разред који можете преузети на сајту школе овде на  e-mail адресу: prvacitkb@gmail.com током читавог дана почевши од 1.4.2020. године или достављањем података из Захтева на телефон 065/22-12-017 радним даном у периоду од 10 до 13 часова секретару школе.
О заказивању тестирања, достављању потребне документације и другим радњама везаним за упис, бићете накнадно обавештени.

Драги родитељи, поштујте све мере које доноси Влада Републике Србије и чувајте Ваше  и здравље Ваших укућана.

Хвала Вам на указаном поверењу.