ШКОЛСКА ГОДИНА СЕ ЗАВРШАВА 6. ЈУНА У СВИМ ШКОЛАМА У СРБИЈИ

02.06.2023.

Влада Републике Србије саопштила је данас да је због трагедија које су дубоко погодиле читаво друштво донела одлуку да се школска година заврши 6. јуна у свим основним и средњим школама у Србији.

У саопштењу се наводи да је наш образовни систем створен са циљем да свим ученицима пружи адекватну подршку, охрабрује их на путу учења и омогући им да расту у здраве, свесне и одговорне појединце.

У овом тренутку, важније је него икада, да се усредсредимо на оно што је најбоље за нашу децу, јер она заслужују нашу потпуну подршку, љубав и бригу.

Школе могу да наставе да раде до 20. јуна, за ученике који то желе. У том периоду могу се реализовати допунска, додатна и припремна настава, настава у природи, као и други облици образовно-васпитног рада, са циљем подстицања социјалних и емоционалних вештина ученика и активности на теме толеранције, емпатије, заједништва, подршке и захвалности.

Битно је напоменути да ће сви ученици који не буду задовољни својим успехом, добити прилику да до 20. јуна поправе оцене на лични захтев.

Опширније погледајте овде

РЕЗУЛТАТИ СА ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ 2023.

23.04.2023.

Резултате са окружног такмичења из биологије за основне школе 2023. године:
- за ученике V разреда погледајте овде
- за ученике VI разреда погледајте овде
- за ученике VII разреда погледајте овде
- за ученике VIII разреда погледајте овде

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ШУМА

04.04.2023.

Здраве шуме су од виталног значаја за све аспекте здраве планете, од средстава за живот и исхрану до биодиверзитета и заштите животне средине.

Очување и одрживо коришћење шума један је од најбољих начина да се очува природа на планети, као и здравље људи.

Ипак, овај драгоцени природни ресурс је критично је угрожен. Зато су ученици наше школе у  оквиру акције „Да шуме буде више. Да се лепше дише“ и поклоњених садница од стране СББ фондације, а поводом Светског дана шума 21. марта, уз помоћ Планинарско еколошког клуба „Гора“ и Друштва за проучавање птица засадили у школском дворишту 20 садница јавора и храста.

У акцији су учествовали ученици од првог до осмог разреда.

Извештај о реализацији мобилности под називом SOCIAL EXCLUSION – I AM ONE OF YOU

03.04.2023.

Извештај о реализацији мобилности под називом Social Exclusion – I am one of you у оквиру Erasmus+ програма: Bullies to Buddies  у периоду од 14-18 марта 2023. године погледајте овде

Aкција "ЗАСАДИ ДРВО"

30.03.2023.

Претходне две недеље у нашој школи су биле еколошке у сваком смису речи еколошке.

Обележили смо Дан вода, Дан шума и почетак пролећа.

Засадили смо пуно нових садница и учествовали у чишћењу школског дворишта.

На крају су то радили и најмлађи, ученици првог разреда у оквиру предмета Чувари природе и акције „Засади дрво“.

<< назад    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17    напред >>