ОШ „ТРЕЋИ КРАГУЈЕВАЧКИ БАТАЉОН“ ПОБЕДНИК ТАКМИЧЕЊА „SPELLING BEE“
19.05.2024.

Ученици Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“ освојили су прво место на такмичењу у спеловању речи на енглеском језику, на којем је учествовало 16 школа из региона.

Такмичење „Спелинг Би“ други пут је организовао Научни клуб Крагујевац уз подршку Америчког кутка.

У финалу такмичења у спеловању речи на енглеском језику, после два елиминациона, наступило је пет екипа.

За прво место надметали су се ученици Основних школа „Милутин и Драгиња Тодоровић“, „Драгиша Луковић Шпанац“, „Милан Илић Чича“ из Аранђеловца и две екипе Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“, која је била домаћин финала.

На такмичењу, које је после три године одржано у Крагујевцу, учествовало је 16 школских екипа из Шумадије.

Популарни „Спелинг Би“ други пут је организовао Научни клуб Крагујевац уз подршку Америчког кутка.

Победила је екипа Основне школе „Трећи крагујевачки батаљон“ испред тимова из школа „Милутин и Драгиња Тодоровић“ и „Драгиша Луковић Шпанац“.

Најбољи ученици и наставници добили су пригодна признања и робне награде у виду књига и школског прибора.